Kültür İçin Alan 2020 Müşterek İşler Projesi

SERGİ

Açık Çağrı: A4 Açık Sanat Alanı  “Müşterek işler” Projesi


A4 Açık Sanat Alanı, Diyarbakır'da  ve bölge de yaşayan farklı disiplinlerden kadın sanatçıların kendi sanat pratiklerini geliştirmelerini sağlayacak bir karşılaşma ortamı sağlamak ve  atölye ürünlerinin sunulduğu  final sergisine  katılmak için davet ediyor.

Geçtiğimiz dönem a4’te  ‘’Beraber ve Solo’’ ve ‘’İkinci Baskı’’ sergilerinin Misal Adnan Yıldız ile birlikte eş küratörlüğünü yapan küratör Dicle Beştaş bu dönem ‘’Müşterek İşler’’ projesi kapsamındaki sergi programına Diyarbakır’da ve çevresinde yaşayan ve üreten kadın sanatçıları davet ediyor.    Yeni programını katılımcı sanatçılarıyla birlikte yapacağı kapalı atölyelerle destekleyip video, yerleştirme, performans gibi farklı sanat formlarını bir araya getirerek ‘’kimlik mekanları’’, ‘’yok yerler’’, ‘’yersiz-yurtsuzlaşma’’ gibi kavramları ‘’izolasyon ve normalizasyon’’ çerçevesinde farklı tanımlarla temsil edecek bir grup sergisinin çağrısını yapıyor.  

Sergi programının yanı sıra a4 dönem boyunca düzenleyeceği herkese açık online seminerler ve atölyeler ile sesini daha fazla izleyiciye ortak bir platformda ulaştırmayı amaçlıyor.

Sergi programına katılmak için son başvuru tarihi 12 Haziran 2020 tarihine uzatılmıştır.

Başvuru için programa neden katılmak istediğinize dair kısa bir motivasyon notu ve portfolyonuzu [email protected] adresine iletmeniz yeterlidir.

Diyarbakır’da yaşayan ve çalışan Dicle Beştaş mimarlık ve küratörlük mesleğini birlikte sürdürüyor aynı zamanda  bağımsız sanat mekanı Loading ’in program koordinatörü rolünü üstleniyor.  Çalışma konularında mekan ve parazitler kavramlarını irdeliyor.


*Proje’ye SAHA Derneği ve Kültür İçin Alan destek sunmaktadır.  


MEDYA GALERİSİ

PAYLAŞ:

pmmplab